ZAPISZ SWOJE DZIECKO DO KLUBU PODRÓŻNIKÓW NELI MAŁEJ REPORTERKI

ORAZ DO MINI REDAKCJI „THE ADVENTURE STARTS HERE” PRZY BIBLIOTEKACH.

SPRAWDŹ, JAK TO DZIAŁA 🙂

Nawet krótki spacer może pozwolić odkryć tajemnice przyrody.

KLUBY PODRÓŻNIKÓW NELI MAŁEJ REPORTERKI

Kluby podróżników Neli Małej Reporterki to działające przy lokalnych bibliotekach koła zainteresowań zrzeszające małych pasjonatów podróży, miłośników opowieści o dalekich krajach i odmiennych kulturach oraz poszukiwaczy przygód. Działalnościom sieci klubów w całym kraju przyświeca idea dążenia do poznawania świata – zarówno dalekich i wciąż niezgłębionych lądów jak i najbliższej, niedocenianej zazwyczaj okolicy oraz dążenie do ustawicznego zdobywania wiedzy – od autorytetów w danej dziedzinie jak i od siebie nawzajem.

Bo każda podróż zasługuje na opowieść.

DZIAŁAMY LOKALNIE, BY ZMIENIAĆ GLOBALNIE

Kluby podróżników Neli Małej Reporterki to miejsca, w których młodzi ludzie uczą się samodzielności, odpowiedzialności, przełamują swoje bariery i dążą do realizacji marzeń. Wiary dodawać im będzie postać inicjatorki i założycielki klubów – Neli Małej Reporterki, młodej i otwartej osoby, która czerpie wiedzę z otaczającego ją świata.

Dając dzieciom przestrzeń i wspomagając w rozwoju ich pasji, pomożemy im w nauce i zdobywaniu nowych doświadczeń, by tak jak Nela Mała Reporterka odkrywały tajemnice otaczającej nas natury i dbały o naturalne środowisko. Podobnie jak Nela swą działalnością dokonuje wielkich zmian, tak Kluby podróżników Neli Małej Reporterki będą działać lokalnie, by zmieniać globalnie.

Zdobądź Kartę Klubowicza.

Jak dołączyć?

Jeżeli jesteś zainteresowany dołączeniem do grona ludzi ciekawych świata, udaj się do najbliższej Biblioteki Partnerskiej i zapytaj o Klub Podróżników Neli Małej Reporterki. Bibliotekarz udzieli Ci szczegółowych informacji i wręczy kartę członkowską, która umożliwi uczestnictwo w ciekawych spotkaniach, doświadczeniach i niecodziennych przygodach. Karta ta pozwoli gromadzić odznaki, dzięki którym zyskasz dodatkowe bonusy przygotowane przez Nelę Małą Reporterkę oraz wydawnictwo Willson Media. Jeżeli w Twojej bibliotece nie ma jeszcze Klubu podróżników Neli Małej Reporterki, poproś bibliotekarza, by zgłosił bibliotekę do projektu.

Biblioteki przystępując do Programu Partnerskiego otrzymują od nas w prezencie 5 Kart Klubowicza dla pierwszych pięciu klubowiczów, którzy przystąpią do Programu w danej bibliotece. Jeżeli Biblioteka Partnerska nie będzie już dysponowała wolnymi Kartami Klubowicza – można będzie je zamówić u nas na stronie www.ksiazkineli.pl w specjalnej ofercie z książką i pluszakiem/koszulką (tzw. Pakiet Klubowicza).

Sprawdź na mapie, czy w Twojej okolicy są już Biblioteki Partnerskie naszego programu. Jeżeli nie, bo program jest nowy 🙂 – powiadom je o naszej inicjatywie i zaproś do przystąpienia. Służymy pomocą i wsparciem, a do Programu można przystąpić w każdym czasie.

Sprawdź na mapie, gdzie są Biblioteki Partnerskie

Tworzymy wspólnotę młodych ludzi ciekawych świata.

Co czeka mnie na spotkaniach Klubu?

Każde spotkanie to nowa przygoda. Oprócz zapierających dech w piersiach filmów o dzikich zwierzętach i odległych krajach nagranych przez Nelę Małą Reporterkę, kreatywnych zajęć na podstawie książek Neli, doświadczeń i spotkań z ekspertami z dziedzin związanych z fauną i florą, ogromna przestrzeń zarezerwowana jest dla Was – małych klubowiczów. To Wy będziecie tworzyć poszczególne kluby, wkładając w ich rozwój swoją energię, pasję, wrodzoną ciekawość świata i kreatywność. Wreszcie to Wy staniecie na podium i tak jak Nela opowiecie swoim rówieśnikom o Waszych podróżach, niezapomnianych przygodach i ciekawostkach z odbytych wycieczek i wypraw. Członkowie najbardziej kreatywnych klubów będą mieli szansę zaprezentowania ciekawostek przyrodniczych swego regionu podczas spotkania autorskiego z Nelą Małą Reporterką.
Nie zwlekaj! Dołącz do społeczności Klubów Podróżników Neli Małej Reporterki już dziś!

Twoje dziecko ma również możliwość wzięcia udziału w ekscytującym projekcie o nazwie Mini Redakcja „The Adventure starts Here” 🙂

Mini Redakcja „The Adventure starts Here”

To niezwykła okazja do rozwoju umiejętności komunikacji i kreatywnego wyrażania siebie.
Projekt ten daje dzieciom szansę działania w ramach własnej małej redakcji. Podczas spotkań w „Mini Redakcji”, dzieci uczą się, jak zbierać informacje, pisać artykuły, projektować grafikę oraz tworzyć własne publikacje, takie jak gazetki lub blogi. To nie tylko okazja do rozwijania umiejętności pisarskich, ale także do wyrażania swoich myśli i pomysłów w kreatywny sposób.

Dzieci z całej Polski tworzą czasopismo, które zostanie wydane pod redakcją Neli Małej Reporterki.

Zostań młodym reporterem

Dzieci uczestniczące w „Mini Redakcji” mają więc okazję stać się młodymi dziennikarzami i redaktorami, będą tworzyć swoje własne treści, które mogą być publikowane w ramach projektu. To niesamowite doświadczenie, które pozwala dzieciom poznać tajniki pracy redaktora. Raz w roku zostaną wybrane najciekawsze prace dzieci i opublikowane w specjalnym czasopiśmie pod redakcją Neli Małej Reporterki. Czasopismo będzie miało charakter filantropijny i posłuży również do wsparcia działań na rzecz ochrony zwierząt. Dzieci będą miały więc faktyczny wpływ na działania społeczne, jak na przykład wsparcie funkcjonowania ambulatorium dla jeży!

CEL CZASOPISMA NA ROK 2023/2024

W każdym roku Mini Redakcji przyświeca temat przewodni i cel, który dzieci za pośrednictwem czasopisma będą realizować. W tym roku naszym celem jest wsparcie ochrony jeży i zakup urządzeń do Ambulatorium dla Jeży <3

Działanie społeczne to bardzo ważny element naszego Projektu Partnerskiego, gdyż razem z bibliotekami dajemy dzieciom poczucie, że ich praca i działalność posłużyła szczytnemu celowi. To daje dzieciom nie tylko satysfakcję, ale też wzmacnia ich poczucie własnej wartości i wpływu na świat. To ważna lekcja, która kształtuje młodych ludzi na odpowiedzialnych obywateli gotowych działać na rzecz dobra społecznego i przyrody.

DAJEMY DZIECIOM WIARĘ W MOC SWOICH DZIAŁAŃ

Dajemy dzieciom wiarę w moc swoich możliwości, ponieważ to kluczowy element budowania ich pewności siebie i poczucia własnej wartości. Kiedy dzieci dostrzegają, że ich działania i wysiłki mają wpływ na świat wokół nich, zyskują przekonanie, że są w stanie osiągnąć wiele. To umożliwia im rozwijanie swojego potencjału, kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów. Wierząc w siebie, dzieci stają się bardziej zdolne do podejmowania wyzwań, dążenia do celów i angażowania się w działania na rzecz dobra społecznego. To wartość, którą przekazujemy młodym ludziom, aby pomóc im stawać się silnymi, odpowiedzialnymi obywatelami gotowymi kształtować przyszłość.

Ucz się, jak działa redakcja 🙂

Projekt ten promuje samodzielność i odpowiedzialność. Dzieci uczą się, jak działa redakcja i jak dbać o jakość swoich publikacji. To również okazja do pracy w zespole, gdyż wspólnie pracują nad tworzeniem treści.
 
Oprócz tworzenia własnych publikacji, „Mini Redakcja” to także szansa na spotkania z ciekawymi gośćmi. Specjalni eksperci mogą opowiedzieć dzieciom o różnych dziedzinach wiedzy, co wzbogaca ich horyzonty.
 
Warto również dodać, że część materiałów do spotkań, takich jak nagrania wideo, czy podcasty, jest przygotowywana przez Willson Media i Nelę Małą Reporterkę, co sprawia, że treści są dostosowane do poziomu wiekowego dzieci i zachęcają do eksploracji.

ZDOBĄDŹ KARTĘ KLUBOWICZA

Dla uczestników „Mini Redakcji” wydawnictwo Willson Media przygotowało specjalną ofertę, która obejmuje książkę Neli Małej Reporterki z dedykacją i maskotkę w promocyjnej cenie. Przy zakupie takiego pakietu dziecko otrzymuje specjalną Kartę Klubowicza, która jest dowodem uczestnictwa w projekcie.

Część kart będzie też dostępna nieodpłatnie w bibliotekach dla pierwszych pięciu klubowiczów.

JAK PRZYSTĄPIĆ?

Zdobądź Kartę Klubowicza.

1) Sprawdź, która biblioteka w Twojej okolicy przystąpiła do naszego Programu Partnerskiego Willson Media 2023/2024
 
Możesz sprawdzić to na mapie klikając w poniższy przycisk. Pamiętaj, że Program dopiero rusza, więc jeżeli w Twojej okolicy nie ma jeszcze Bibliotek Partnerskich na mapie – możesz poprosić swoją najbliższą bibliotekę o przystąpienie do projektu.
Sprawdź na mapie, gdzie są Biblioteki Partnerskie
2) Jeżeli w Twojej okolicy jeszcze nie ma Bibliotek Partnerskich naszego programu – możesz zgłosić prośbę o przystąpienie do niego w swojej lokalnej bibliotece. Udział w Programie jest dla bibliotek bezpłatny. Biblioteki muszą tylko dokonać u nas zakupu książek do swojej biblioteki za minimum 350 zł (tzw. Pakiet Powitalny). W przesyłce otrzymują od nas również w prezencie 5 kart dla pięciu pierwszych klubowiczów oraz bezpłatny dostęp do materiałów edukacyjnych i szkoleń.
 
3) Biblioteki mogą przystąpić do Programu Klubu Podróżników, Mini Redakcji lub do jednego z tych projektów. Rekomendujemy wdrożenie obu, gdyż są to projekty, które się uzupełniają.
 
4) Aby zapisać dziecko do Programu należy założyć konto klubowicza i zakupić Pakiet Klubowicza na naszej stronie www.ksiazkineli.pl. Wydawnictwo przygotowało specjalną ofertę – książkę + koszulkę/maskotkę w promocyjnej cenie. Do Pakietu Klubowicza dodawana jest również Karta Klubowicza w prezencie.