Dlaczego warto otworzyć Klub Podróżników Neli Małej Reporterki w Twojej Bibliotece?

Nawet krótki spacer może pozwolić odkryć tajemnice przyrody.

KLUBY PODRÓŻNIKÓW NELI MAŁEJ REPORTERKI

Kluby podróżników Neli Małej Reporterki to działające przy lokalnych bibliotekach koła zainteresowań zrzeszające małych pasjonatów podróży, miłośników opowieści o dalekich krajach i odmiennych kulturach oraz poszukiwaczy przygód. Działalnościom sieci klubów w całym kraju przyświeca idea dążenia do poznawania świata – zarówno dalekich i wciąż niezgłębionych lądów jak i najbliższej, niedocenianej zazwyczaj okolicy oraz dążenie do ustawicznego zdobywania wiedzy – od autorytetów w danej dziedzinie jak i od siebie nawzajem.

Bo każda podróż zasługuje na opowieść.

DZIAŁAMY LOKALNIE, BY ZMIENIAĆ GLOBALNIE

Kluby podróżników Neli Małej Reporterki to miejsca, w których młodzi ludzie uczą się samodzielności, odpowiedzialności, przełamują swoje bariery i dążą do realizacji marzeń. Wiary dodawać im będzie postać inicjatorki i założycielki klubów – Neli Małej Reporterki, młodej i otwartej osoby, która czerpie wiedzę z otaczającego ją świata.

Dając dzieciom przestrzeń i wspomagając w rozwoju ich pasji, pomożemy im w nauce i zdobywaniu nowych doświadczeń, by tak jak Nela Mała Reporterka odkrywały tajemnice otaczającej nas natury i dbały o naturalne środowisko. Podobnie jak Nela swą działalnością dokonuje wielkich zmian, tak Kluby podróżników Neli Małej Reporterki będą działać lokalnie, by zmieniać globalnie.

Zdobądź Kartę Klubowicza.

Kluby Podróżników Neli Małej Reporterki są więc wyjątkową inicjatywą, która może wzbogacić ofertę Twojej biblioteki i przyciągnąć nową grupę młodych czytelników. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć otwarcie takiego klubu:

KORZYŚCI DLA BIBLIOTEK
1. Atrakcyjna oferta dla młodego odbiorcy, zaprosi do Twojej Biblioteki nowych użytkowników, a ciekawa tematyka poszczególnych spotkań Klubów Podróżników Neli Małej Reporterki sprawi, że skorzystają oni z pozostałej bibliotecznej oferty. Proponując program odpowiadający zainteresowaniom i oczekiwaniom dzieci i młodzieży, wychowasz nowe pokolenie czytelników, odwiedzających Twoją placówkę przez następne lata.

2. Baza materiałów i scenariuszy do przeprowadzenia poszczególnych spotkań, wzbogaci wiedzę bibliotekarzy w pracy z najmłodszym czytelnikiem, pozwalając, by biblioteczna oferta była w pełni kompletna i odpowiadała na zapotrzebowania współczesnego rynku.

3. Szkolenia dla bibliotekarzy podniosą kompetencje pracujących bezpośrednio z dziećmi i młodzieżą bibliotekarzy, wzbogacając ich wiedzę na temat korzyści płynących z wartościowej lektury od najmłodszych lat i doświadczenie w realizacji projektów edukacyjnych.

4. Wsparcie merytoryczne – przystępując do programu zyskujesz stałego doradcę, który odpowie na Twoje pytania nie tylko w kwestiach formalnych i technicznych. Otrzymasz również wsparcie merytoryczne i możliwość konsultacji z ekspertami poszczególnych dziedzin wiedzy, które poruszone zostaną na spotkaniach działającego przy twojej bibliotece klubu.

5. Przynależność do ogólnopolskiej sieci Bibliotek Partnerskich sprawi, że zyskasz bogatą bazę kontaktów. Placówki, które dołączą do programu będą mogły wymieniać się spostrzeżeniami i czerpać ze swoich doświadczeń.

6. Współtworząc duży projekt edukacyjno-kulturalny dajesz możliwość rozwoju swoim pracownikom i poszerzasz ofertę kulturalną regionu.

7. Spotkanie autorskie z Nela Małą Reporterką w Twojej Bibliotece – możliwość zorganizowania dużego czytelniczego eventu w twojej miejscowości to dodatkowa nagroda za wkład partnerski włożony w realizację programu, którą masz szansę zdobyć.

Sprawdź na mapie, gdzie są Biblioteki Partnerskie